ג'אנק בירושה


קיבלנו ירושה - כן, חצי מזה בבית שלנו עכשיו.

לא שאני מתלונן, אבל גם אם יש לנו את הדירה בחינם זה עדיין יכול להיות מבחינה רגשית מפרך למיין את מה שכבר קיים עשרות שנים.

אחת מהצורות המאתגרות ביותר של עומס עבורנו עובר כבר בירושה – לא מוותרים ולא מזמינים פינוי תכולת דירה:
הסבתא שלי גרה בבית שהיא ובעלה בנו בראשון ב-1947. אימא שלי גדלה שם ואני ביליתי הרבה מהילדות שלי גם שם.
חוץ מזה הייתי ממש ממש קרוב לסבתא שלי. לכן, כאשר היא מתה לפני כמעט שנתיים והמשפחה החליטה למכור את הבית, רציתי להיאחז בכל. זה לא שינה כלום שהיו לה הרבה דברים. אני בסופו פיניתי המון דברים לדירה הקטנטנה שלי. יש לי כמה דברים גדולים כמו מזנון דני מודרני, ספות, כיסאות בר ושידות לילה.


קיבלתי גם דברים לא שימושיים כלל כמו מכונת התפירה שלה ומערבל KitchenAid ,שני הדברים שהיו בשימוש כל זמן שסבתא היתה חיה...

ואז היו כל מיני דברים נוספים: מגבות המטבח שמזכירות לי אותה, הכוסות מהם אכלנו גלידה ביחד, לוחות השנה שלה, סדינים צהובים משנות ה-60 שמזכירים לי מה זה לבלות את הלילה עם סבתא, פמוטים של שבת שאזכור לכל החיים שלי, דברים שאני פשוט לא יכול לתת לאף אחד לזרוק או לתת במתנה. יש לי אפילו את הקנבס שציירה עליו!

אין משהו שיכול להחליף את הזיכרון של לבלות זמן בגינה שלה איתה. אבל דברים שנשארו לי היו הרע במיעוטו. אני גם קיבלתי את עצתה בזמן - שאני תמיד יכול לזרוק את הדברים מאוחר יותר.

נתתי לעצמי זמן ולא הכרחתי את עצמי להיפרד מכל דבר שאני לא מוכן לו. אבל שמתי לב כי 'זה היה של סבתא שלי' היא התשובה שלי לעתים קרובות לשאלה למה שאני שומר אצלי משהו. לא בגלל שאני אוהב אותו או צריך להשתמש בו אלא בגלל שזה מזכיר לי את סבתא. ומכיוון שרק עברתי לדירה יותר קטנה, עכשיו יש לי אפילו פחות מקום לשמור את כל הדברים האלה - לכן אני עומד בפני כמה החלטות לגבי מה שאני באמת רוצה לשמור. ברור לי שבסופו של דבר אוותר ואלך על פינוי תכולת דירה – אבל זה עדיין קשה לי מאד...


מעוניינים לפנות את הירושה שלכם? - צרו קשר
צור קשר - ג'אנק בירושה